EXCLUSIVE MK
ВЕСТИ Македонија НАСЛОВНА

МАКЕДОНИЈА ПОД СНЕГ – утрово вистинска зимска идила

Очекувањата на метеоролозите се оствари утрово.

Имено снег има речиси на сите повисоки планини во земјава, а според видео камерите на „skimacedonia.mk“, јасно се гледа формирана снежна покривка и на најпознатите ски центри во нашата земја.

Утрово снег има во Маврово, Попова Шапка, како и во Пониква.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

ЈСП: Студентите од државните факултети во Скопје имаат право на бесплатен билет

Angela

Компир палачинки полнети со мелено месо: Солено чудо на кое секогаш ќе му се враќате

Angela

Времето денес променливо облачно, за време на споениот викенд големо разочарување – еве какво време не очекува особено на Велигден!

Angela