EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

Македонската пејачка и учесничка во „Ѕвездите на гранд“ стана мајка – на бебето му даде православно име кое е најчесто во Македонија (ФОТО)

Младата пејачка Мими Јовановска, која е во брак со музичарот Филип Нуне се оствари во улогата на мајка. Таа вчера на свет донесе здраво машко дете.

Радосната вест веднаш ја сподели прв гордиот татко, а честитки пристигнуваат од сите страни…

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mimi Nune (@mimijovanovskaa)

Мими се породи во една приватна клиника во Скопје, а за тоа таткото Филип морал да го одврзе кесето и тоа поприлично…

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Да пиете кафе веднаш штом станете не е добро: Слушнете важно предупредување на лекарите

Angela

КУЌА КОЈА ЌЕ ВИ ГО ПОМАТИ УМОТ – еве каде ќе живее Шакира во Мајами, вилата е вредна вртоглави 17,5 милиони долари (ВИДЕО)

Angela

Најстудено во Битола, најмногу снег во Маврово

Angela