EXCLUSIVE MK
Македонија СПОРТ

Македонска староградска музика ечи во Барселона пред големото дерби

Вечерва на „Камп Ноу“ се игра големото шпанско дерби меѓу Барселона и Реал Мадрид, дуел кој е исклучително важен во борбата за пехарот во Примера.

Се очекува вистински фудбалски спектакл во кој на трибините ќе има и македонски навивачи кои преку социјалните мрежи споделија дел од атмосферата во градот.

Имено Наце Митев е познат како голем спортски фан, човек кој редовно следи и присуствува на голем број на натпревари,  сподели како пред „Ел Класико“ во Барелона ечат македонските песни „Слушам кај шумат шумите“, „Македонско девојче“, „Јовано Јованке“ „Ако умрам ил загинам“.

 

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Италија без двајца клучни играчи против Македонија

Angela

ДЗС: Попишани вкупно 1.037.309 лице, 323.286 домаќинства и 438.705 станови

Angela

Денеска е Св. свештеномаченик Атиноген и неговите 10 ученици

Angela