EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

Македонскиот рапер Таско стана татко – со сопругата му дадоа уникатно име на синот

„Фала ти Господе за овој прекрасен благослов“, напиша Таско и откри дека станал татко.

Познатиот македонски хип-хоп музичар Христијан Тасковски – Таско стана татко. Неговата сопруга Наташа го роди синот, на кого му дадоа необично име, Лукијан.

„Фала ти Господе за овој прекрасен благослов“, напиша тој на 22.06 и на Инстаграм Стори го откри името на бебето.

Името Лукијан потекнува од латинскиот збор lux, а означува светлина, осносно, „оној што свети, осветлува“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tasko (@tasko.ur)

Таско и Наташа се во брак од 2022 година, а во мај годинава се венчаа во црква и направија свадба со многу гости.

Тие претходно имаа и забава за откривање на полот на бебето, кога споделија дека чекаат син.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

ФОТО: Меган си тера свој живот, место на крунисување кај Чарлс на планина со друштво

Angela

Се шири листата на острови во Грција на кои им се закануваат мерки против Ковид

Angela

Крвта не е вода: Братот на Лепа Брена во музичките води заплови пред неа, а еве како изгледа (ФОТО)

Angela