EXCLUSIVE MK
Uncategorized

Македон го покажа новиот сребрен медал

Македонскиот талент за математика, Македон Димитровски, го доби сребрениот медал што го освои на натпреварот „Математика без граници“.

Фотографиите на Фејсбук ги сподели неговиот татко Владимир.

– Да ни се множат успесите, напиша тој.

Зимската сесија од натпреварот „Математика без граници“ се одржа на 13-ти февруари во Несебар, Бугарија, под покровителство на градоначалникот на овој град. Македон Димитровски претходно два пати ја има направено Македонија горда со освоени два златни медали по математика.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Колку всушност го познавате партнерот? Пет прашања на кои треба да го знаете одговорот!

Angela

Сите сакаат да добијат казна од атрактивната полицајка Алекс (ВИДЕО)

Angela

Пејачот целиот живот ја крие, а неговата ќерка сега објави се: Ѕирнете во безобразно скапата вила на Здравко Чолиќ (ФОТО)

Angela