EXCLUSIVE MK
СПОРТ Фудбал

Манчестер Сити и Севилја ќе играат за Суперкупот на УЕФА во Атина

Манчестер сити ќе се соочи со Севилја во Атина во натпреварот од Суперкупот на Европа.

Првично беше планирано натпреварот да се одржи во Казан, Русија, но во јануари беше преместен во Грција.

Манчестер сити ја освои Лигата на шампионите минатата сезона, додека Севилја победи во Лигата на Европа.

Шпанскиот клуб ќе игра за трофејот по седми пат во историјата (има една победа – во 2006 година), додека англискиот тим за прв пат е учесник во Суперкупот.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Чурлинов: Ако Шалке не ме сака, се враќам во Штутгарт

Angela

ВИДЕО: Вориорси со моќен втор дел ја израмни финалната серија со Бостон

Angela

(ФОТО) „10 е многу посебен број како што си ти!“ – Лука Модриќ во прегратка со својата ќерка

Angela