EXCLUSIVE MK
Убавина

Маса за кафе која е инспирирана од геометриски форми

Масичките за кафе се достапни во различни форми, големини и бои и придонесуваат за естетиката на собата.

Покажувајќи ја убавината на геометријата на масата, бразилскиот дизајнер Маурисио Коелјо ја дизајнирал оваа уникатна масичка за кафе која дефинитивно совршено ќе се вклопи во многу дневни соби и тоа уште повеќе поради нејзиниот елегантен изглед што ја прави достојна за секој елегантен ентериер.

Комбинацијата на робусни елементи и основна геометрија му дава на ова парче мебел природна форма. Дизајнот на масата има централна сфера која функционира како „зрак на рамнотежа“ и ја држи масата исправена. Поддршката што ја нуди железната конструкција, исто така, ја одредува јачината на конструкцијата, додека горниот дел е изработен од ламинирани дрвени панели.

Покрај тоа, заоблените форми дадени во проектот нудат хармонична, функционална и безбедна визуелна леснотија. Тоа е класичен пример за тоа како елементите кои очигледно не се меѓусебно хармонични изгледаат одлично кога се интелигентно наредени.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Храна која поттикнува природно производство на колаген

Angela

Анџелина Џоли ВО ПРОЛЕТЕН ФУСТАН КОЈ ЌЕ ГО ОБОЖУВААТ ЖЕНИТЕ НАД 40: Лежерна елеганција во бело (ФОТО)

Angela

Домашна маска за лице од само 3 состојки

Angela