EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

Мајката и бремената сопруга на трагично починатиот син на пејачот не биле на неговиот погреб денес – еве ја причината!

На градските гробишта во Сараево денеска е погребан Амир Беговиќ, син на пејачот Енис Беговиќ.

Како што дознаваат медиумите на погребот нема да присуствуваат неговата мајка ниту пак сопруга која е бремена.

Причината е тоа што тоа го наложуваат нивните обичаи.

-По нашите обичаи жените остануваат дома додека се одржува чинот на погреб, а на гробиштата одат само мажите, вели за српски Телеграф кумата на семејството, Елвира Рахиќ.

Инаку неговата сопруга во секој момент треба да се породи.

-Таа добро се чувствува. Ние секој ден чекаме да се породи, вели таа нагласувајќи дека секој момент може да се случи тоа.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

НА СЕБЕ НОСЕШЕ ДЕТАЉ ОД 4.500 ЕВРА, НО НИКОЈ НЕ ГО ВИДЕ – сите гледаа во најкратките пантолани на Цеца, се препоти за да не и се види ништо од позади! (ФОТО)

Angela

Предлог законот за државјанство го поминува вториот филтер во Собранието

Angela

Велосипедистите во Германија добија мост со подно греење

Angela