EXCLUSIVE MK
ВЕСТИ Македонија НАСЛОВНА

МВР – 138 сообраќајни прекршоци во Скопје

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (09.10.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.
На територијата на град Скопје изречени се вкупно 138 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 36, 9 санкции за возење без возачка дозвола, шест за нерегистрирано возило, две за минување на затворен семафор (црвено светло).
Изречени се и шест мерки за користење мобилен телефон, 10 за управување под дејство на алкохол, 46 мерки за непрописно паркирање.
Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот на патиштата.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Дневен хороскоп: Овенот лесно до успех, за Ракот подобрување на финансиите

Angela

Неделен хороскоп: Овие знаци ќе бидат полни со идеи, но никој нема да успее да ги надмине Лавовите

Angela

Православните верници го слават Велигден- Христос воскресе! Вистина воскресе!

Angela