EXCLUSIVE MK
Астрологија НАСЛОВНА

Меркур влегува во Близнаци: 11 јуни е клучен, а ТРИ знаци треба да да се подготват за важни разговори!

Меркур, планетата одговорна за начинот на кој комуницираме и ги решаваме секојдневните проблеми, на 11 јуни влегува во Близнаците, каде што ќе остане до 11 јули.

Меркур влегува во својот владејачки знак, близнаци, и ви овозможува да имате исклучително прилагодлив, енергичен, активен, буден, љубопитен и сестран ум.

Барате знаење, дали преку читање или разговор, можеби, пак, преку патување и разговори со новите луѓе кои постојано ги среќавате. Имате толку нервозна енергија што понекогаш може да предизвика многу стрес, за кој треба да најдете начин соодветно да го ослободите. Вежбањето е добар начин за редуцирање на оваа напнатост.

Ќе бидете помудри, повеќе духовити и секогаш ќе имате шега „во ракавот“. Сакате да учествувате паралелно на повеќе фронтови и тоа може да биде проблем. Брзо прифаќате нови концепти и подеднакво брзо губите интерес за идеја или бизнис, кога вашата љубопитност ќе биде задоволена. Сакате да пробате по малку од сè – концентрацијата и дисциплинираното учење нема да ви бидат силни страни.

Близнаците се воздушен знак познат по својата љубопитност, брзо размислување и комуникативност. Кога Меркур е во Близнаци, тој носи одредени карактеристики и влијае врз нашата комуникација и размислување. Луѓето со оваа позиција на Меркур обично се многу вербални, брзи и елоквентни во искажувањето на своите мисли. Имаат активен ум, па затоа се способни брзо да ги апсорбираат информациите и да ги пренесат на другите на јасен и разбирлив начин.

Меркур во Близнаци најмногу ќе им одговара на близнаците, водолиите и вагите.

Близнаци

Меркур во првата куќа ви носи важни вести и разговори. Очекувајте да имате важни преговори и средена документација. Ќе имате голема моќ на убедување и тоа можете да го искористите на работното место.

Меркур во Близнаци најмногу ќе им одговара на близнаците, водолиите и вагите.

Водолија

Меркур во петтата куќа ви носи интересна средба со личност која е младолика и сака да се забавува. Доколку сте слободни, ова ќе ви биде шанса да остварите ново познанство. Ќе ве привлекуваат комуникативни луѓе, а ќе излегувате и на јавни места.

Вага

Меркур во деветтата куќа ви носи можност за патување. Тоа е можност да усовршите веќе некое постоечко знаење, а доколку сте млади, да запишете факултет. Продуктивен период, кој ќе ви донесе можност за личен развој.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Стапката на рак кај младите пораснала за 79 отсто во изминатите 30 години

Angela

Кумановец заработи кривична пријава за измама тешка половина милион денари

Angela

Денес го празнуваме Свети апостол Јаков, брат Господов

Angela