EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Црна хроника

Мерцедес во движење се запали кај Ѓавато

На 26.07.2021 во СВР Битола било пријавено дека на патот А-3, кај место викано „Ѓавато“, настанал пожар на патничко моторно возило во движење „мерцедес” со ресенски ознаки, управувано од лице од Ресен.

Пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица Битола, а  увид извршила увидната екипа на СВР Битола, соопшти полицијата.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Совети за јакнење на имунитетот во есен и зима

Angela

Започна пописот на население, станови и домаќинства во Кичево, Македонски Брод и Пласница

Angela

Со убавината пленеше каде и да се појавеше: Драгана Мирковиќ во младоста сите ги маѓепсуваше со нејзината витка фигура (ФОТО)

Angela