EXCLUSIVE MK
Астрологија ЗАБАВА

Месечен хороскоп за септември

ОВЕН


Свесни сте дека сте стигнале до точка каде што треба и преземате акција, барем кога станува збор за вашата кариера, можеби за да направите пресврт, да направите значаен чекор кон странските партнери или да инвестирате пари во голем проект. Вашите роднини можат да ви бидат од помош ако веќе сте имале успешен бизнис.

БИК


Не би требало да се откажете од вашите планови бидејќи Венера е во вашиот знак во вториот дел од денот и ви носи можност за обновена соработка со странци, што е особено важно за вас. Имате можност да запознаете некого што не сте го виделе долго време и да разговарате за важни прашања.

БЛИЗНАЦИ


Сакате да се најдете со некого и да разговарате за она што ве мачи. Се обидувате да се согласите со личност која ви е драга и мила за работа што може да ви донесе добра заработка и солидни колеги. Односите со Јарец и Рак се комплицирани.

РАК


Денот им одговара на оние кои често се на пат или имаат многу планови за нова работа. Имате причина да размислувате за нешто што за вас сеуште е нерешено прашање. Треба да прифатите нова работа што може да ви донесе можност многу брзо да ги зголемите приходите.

ЛАВ


Вашите очекувања во врска со личноста на која не сметавте и ќе ве контактираат ќе бидат доста реални бидејќи ќе ве известат дека можете да влезете во бизнис со нив што ќе биде профитабилно. Можеби не е исклучително привлечна работа, но заработката ќе биде сигурна.

ДЕВИЦА


Треба да разговарате со некој Рак или Скорпија, Лав, особено ако не сте имале шанса да ги сретнете наскоро. Бидете подготвени да започнете нов бизнис или да завршите нешто што започнавте да го правите дури и пред неколку месеци. Некој е подготвен да направи компромис со вас.

ВАГА


Се чувствувате одлично во друштво на личност која ги поттикнува вашите амбиции. Кога станува збор за соработка со некого со кого не се сложувате добро, ќе мора да бидете тактични, особено ако станува збор за Стрелец кој е помлад од вас и се обидува да ве убеди да направите нешто што не го одобрувате.

ШКОРПИЈА


Некој се труди да ве има како пријател, но вие не сте свесни за тоа и најверојатно ќе бидете подиректни отколку мудри, така што ќе предизвикате дискусија некаде во општеството поради вашата нетактичност, или ќе можете целосно несвесно да кажете нешто што ќе мачи друг.

СТРЕЛЕЦ


Зафатен ден, особено на работа. Убедени сте дека имате силна конкуренција на работа и дека некој се обидува да ви се наметне на начин што не ви одговара. Се обидувате да оставите добар впечаток на оние кои одлучуваат за вашиот статус. Можна пријатна средба некаде по пат.

ЈАРЕЦ


Справувањето со странци би можело да биде многу наградно доколку прифатите некои услови што ги одбивавте до неодамна. Имате можност да најдете начин да се договорите со некого што добро го познавате за исплатата на заостанатите долгови. Многумина сметаат дека сте нереални и премногу материјални.

ВОДОЛИЈА


Бевте убедени дека деловниот однос со Бик, Вага или Близнаци ќе има поинаков тек, но веројатно не сте свесни дека сте го постигнале максимумот што можевте. Ако добиете еден Рак, најверојатно ќе имате можност да се договорите за се на начин што ви одговара.

РИБИ


Некој ви дава идеја како да ја решите дилемата и најверојатно ќе имате можност да се сретнете со Рак или Лав и да разговарате за нешто што ви е многу важно. Се обидувате да најдете начин да се истакнете во јавноста. Многумина ве поддржуваат во работата.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Земја што нема излез на море прогласена за најдобра во Европа за капење

Angela

Џиновско јапонско грозје се продава по цена од 10.000 долари за килограм

Angela

Дневен хороскоп за петок 30.07.2021

Angela