EXCLUSIVE MK
ВЕСТИ НАСЛОВНА Црна хроника

Мечка истрчала на автопатот Тетово-Скопје и предизвикала сообраќајна незгода

Фактот дека зимскиот период е зад нас и природата се буди беше докажан и со невообичаен настан на автопатот Тетово – Скопје.

Според соопштението на МВР, на 27 март, околу 40 минути после полноќ, пријавено е дека во близина на Карпалак се случила сообраќајна незгода во кое патничко возило „фолксваген поло“ со скопски регистарски таблички удрио и усмртило мечка која заталкала во урбаната средина.

Зад воланот на возилото бил 21-годишниот В.И. од Седларци, општина Василево, кој се здобил со повреди и бил пренесен во тетовската Клиничка болница за да му се укаже прва помош.

На местото на несреќата увид извршила екипа од Секторот за внатрешни работи Тетово.

Photo by Nagy Szabi on Unsplash

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Фејсбук се соочува со казна од 3,2 милијарди долари

Angela

ВИДЕО: Потегот на Абрахам се прераскажува, Мурињо задоволно се смешка

Angela

КОНЕЧНО СЕ ВРАЌА СОНЦЕТО ВО МАКЕДОНИЈА – еве какво време не очекува, особено подгответе се за викендот кој е пред нас!

Angela