EXCLUSIVE MK
ВЕСТИ Македонија НАСЛОВНА

Меѓу 14-те загинати во пожарот во Тетово има и еден посетител

Меѓу  14-те загинати во вчерашниот пожар во Тетово има и еден посетител, јавува Телма повикувајќи се на неофицијални информации. Телевизијата објави дека најверојатно станува збор за женско лице кое во моментот на пожарот било на посета во модуларната болница.

Како што објави Телма, бројот на преживеани најверојатно е 13 со оглед на тоа што еден од пациентите кои се лекувале во болницата и кое било извлечено оттаму било однесено дома да за да продолжи со лекувањето и затоа не е вброено во официјалните податоци кои ги објави Министерството за здравство.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

(ВИДЕО) Хеликоптерите кои го гаснат пожарот во Пехчево полнат вода од браната во Берово

Angela

Обвинение за полов напад врз дете во Градско

Angela

Недвижностите во ЕУ за 11 години поскапеле 34 отсто, само во последната година за 7,3 отсто

Angela