EXCLUSIVE MK
Македонија

МЗ: Нема повредени со изгореници во пожарот кај Кочани

Деветмина кои побарале медицинска помош поради вдишување чад се во добра здравствена состојба

Министерството за здравство информира дека деветтемина жители на Кочани кои синоќа побараа лекарска помош поради вдишување на чад сево добра здравствена состојба.

Сите пациентите се пуштени дома, откаковчера биле задржани во болница, каде што неколку часа примале кислородна терапија.

„Во пожарот нема поврдени со изгореници“,

информираат од Министерството за здравство.

Пожарот кај Кочани во текот на ноќта е локализиран и ставен под контрола. Во текот на денот, ќе почне увидот на состојбата со куќите и другите објекти што беа зафатени од огнот.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Денеска е Свети Атанасиј, после овој празник сѐ е полесно…

Angela

Со лична карта низ Западен Балкан, македонската влада подготви предлог на Закон

Angela

Дали треба да причекаме со бустер дозата дозата додека не стигне вакцината против омикрон?

Angela