EXCLUSIVE MK
Македонија НАСЛОВНА

МЗ: Пристигнаа 20.000 вакцини Астра Зенека донација од Хрватска

Утрово во земјава пристигнаа 20.000 вакцини на „Астра Зенека“, донација од Република Хрватска. Вакцините веќе од следната недела ќе бидат дистрибуирани по вакциналните пунктови низ земјата.

Ова е втора донација на вакцини „Астра Зенека“, од страна на хрватската Влада.

На почетокот од месец јули донација од 10.000 вакцини, донесе министерот за надворешни и европски работи на Република Хрватска, Гордан Грлиќ Радман.

Солидарноста и подадената пријателска рака во време на пандемијата е чин што целиот процес на борба против корона вирусот го прави поуспешен. Министерот за здравство д-р Венко Филипче изразува голема благодарност до хрватската Влада за овој чин на солидарност.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Вереникот ја оставил затоа што била предебела: Две години подоцна станала „Мис на Велика Британија“, особено во нејзините гради ќе се ѕверите со часови!

Angela

Зошто треба веднаш да престанете да користите пластична фолија?

Angela

Ексклузивно ВИДЕО: Прва навивачка химна од навивачите за ракометната репрезентација за ЕП

Angela