EXCLUSIVE MK
СПОРТ Фудбал

Милан поради повредата на првиот голман се договори со Миранте

Францускиот голман Мајк Мењан се поврди и ќе помине надвор од теренот неколку недели. Се очекува на голот да застане Чиприан Татарушан, кој ќе добие квалитетна конкуренција.

„Росонерите“ решија да потпишат едногодишен договор со Антонио Миранте, кој се поврзуваше и со Специја која остана без Серхио Ромеро. Сепак, искусниот голман ќе се пресели во Милано.

Миранте е без клуб откако ја напушти Рома во јули, а за италијанската екипа запиша 35 настапи.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Одегард е пред кам-бек во редовите на Арсенал

Angela

Кинезот кој крена 313 килограми со една нога за златен медал и олимписки рекорд

Angela

Пет измени за секој тим влезе во официјалниот фудбалски правилник

Angela