EXCLUSIVE MK
СПОРТ Фудбал

Милан поради повредата на првиот голман се договори со Миранте

Францускиот голман Мајк Мењан се поврди и ќе помине надвор од теренот неколку недели. Се очекува на голот да застане Чиприан Татарушан, кој ќе добие квалитетна конкуренција.

„Росонерите“ решија да потпишат едногодишен договор со Антонио Миранте, кој се поврзуваше и со Специја која остана без Серхио Ромеро. Сепак, искусниот голман ќе се пресели во Милано.

Миранте е без клуб откако ја напушти Рома во јули, а за италијанската екипа запиша 35 настапи.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Ботас најдобар во Турција, но Ферстапен го престигна Хамилтон во генералниот пласман

Angela

ГИ ЛЕГНАЛА ПА ГИ УЦЕНУВАЛА ТРОЈЦАТА ФУДБАЛЕРИ НА ЧЕЛЗИ – на онлифанс моделката и се заканува затворска казна доколку ќе има некој „срце“ да ја казни!

Angela

Бројот 88 забранет на фудбалските дресови во Италија: Причината добро позната на цела Европа!

Angela