EXCLUSIVE MK
Кошарка

Младите кошаркари го освоија четвртото месот на ФИБА „Челинџер Купот“

Кошаркарската репрезентација на Македонија до 20 години со поразот од Швајцарија од 71:53 го освои четвротото место на ФИБА „Челинџер Купот“ кој се играше во унгарскиот град Шопрон. Ова беше втор пораз на избраниците на селекторот Тони Симиќ од Швајцарија.

По доброто прво полувреме кои заврши нерешено (29:29), македонските кошаркари одиграа многу послабо во вториот дел, а посебно потфрлија во третата четвртина која ја загубија ос 23:14 по што немаа сили да се вратат во игра.

Љубиша Димитровски со 22 поени беше најдобар во „црвено-жолтиот“ тим, додека кај Шцвајцарија се истакна Кевин Мартина со 28 поени.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

„Никогаш нема да ја заборавам Македонката која прва ми соопшти дека мојот Дражен е мртов“!

Angela

ТАА Е МОНСТРУМ ТВРДИ МАЈКАТА НА ЛЕГЕНДАТА: Вака изгледа 30 години подоцна манекенката која на денешен ден го однесе Дражен Петровиќ во смрт! (ФОТО)

Angela

Шоу на Јокиќ: Парадата е в четврток? О, не, требаше в четврток да бидам дома (ВИДЕО)

Angela