EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

Молитвата на Анастасија Ражнатовиќ ќе ги расплаче и најјаките: „Боже, дај ми сила да го прифатам она што не можам да го променам“ (фото)

Молитвата на Анастасија Ражнатовиќ изнудува солзи во очите.

Животот, барем еднаш, на секој од нас ја докажа вистинитоста на изреката: „Човекот прави планови, но Бог се смее“. Анастасија Ражнатовиќ до пред една недела имаше многу причини да верува дека оваа година ќе биде една од најубавите во нејзиниот живот. За жал, се случи спротивното.

Анастасија Ражнатовиќ во петтиот месец од бременоста го загуби своето бебе, кое таа и нејзиното момче, фудбалерот Немања Гудељ, бескрајно го очекуваа. Кога малку се опоравила, од Севиља се врати во Белград и утеха побара во семејната средина.

Сепак, се чинеше дека пејачката знаеше што ќе се случи и дека и претстојат тешки моменти, на што укажува цитат од книга, кој го сподели на Инстаграм непосредно пред да го деактивира профилот. Тоа е древна молитва на Индијанците од Сиу: „Боже, дај ми сила да ги прифатам работите што не можам да ги променам, храброст да ги променам работите што можам и мудрост да ја знам разликата“.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Озонската дупка се обновува, два елементи треба да се држат под контрола

Angela

Болката е неподнослива: Богдана не може да застане на нозе по породувањето, сите се со неа, Вељко занеме од шокот

Angela

Како можеме да го користиме ЧИА СЕМЕТО за РАСТ НА КОСАТА?

Angela