EXCLUSIVE MK
ЗАБАВА Занимливости НАСЛОВНА

МОТИВАЦИЈА: Зошто треба да поставите системи, а не цели? (ВИДЕО)

Јутјуберката Ровена Цаи, која води лајфстајл видеоблог сподели со нејзините следбеници една голема промена во нејзиниот живот.

Таа тврди дека животот ѝ се сменил на подобро откако почнала да си поставува системи што функционираат долгорочно, наместо цели по чие исполнување (или неисполнување) се чувствувала празно и пак почнувала одново.

Што значат функционални системи и како вие да изградите свои кои ќе функционираат за вас, научете од нејзиното видео.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Почнаа подготовките за Илинден – коњаницата на пат кон Крушево (видео)

Angela

Хороскоп: Супер полната месечина во Стрелец носи големи предизвици

Angela

УХМР најавува променливо облачно и нестабилно време со пороен дожд и грмежи

Angela