EXCLUSIVE MK
Занимливости НАСЛОВНА

Му купила „Тоблероне“ на својот син: Еве каква скриена слика тој приметил на кутијата

Мајката Стефани му подарила на својот 9-годишен син чоколадо „Тоблероне”, меѓутоа, вниманието не му го одвлекло само вкусот на чоколадото туку и скриената слика која тој ја приметил на логото.

Имено, детето забележало дека на логото на пакувањето, покрај планината се гледа и мечка подигната на две нозе.

„Мојот син денеска за прв пат проба “Тоблероне” и ме праша зошто има мечка на него. Јас: „Која мечка?”. Денеска за прв пат дознав дека постои мечка на пакувањето на „Тоблероне” “, напишала таа на Твитер, а потоа направила и мало истражување во кое дознала дека чоколадото потекнува од швајцарскиот Берн, познат и како град на мечките.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Уште 89 нови случаи на ковид-19 од 1.760 тестови, нема починати

Angela

Цела плажа зјапаше во нејзиниот УЛТРА ОБЛИКУВАН ЗАДНИК во микро гаќички: Стана и го покажа СОВРШЕНОТО ТЕЛО од најлудите соништа на мажите

Angela

Владата прогласи тридневна жалост на територијата на целата држава

Angela