EXCLUSIVE MK
Македонија НАСЛОВНА

Навала за Грчка: На „Богородица“ за излез се чека околу еден час

На граничниот премин „Богородица“ е зголемена фреквенцијата на возила и за излез од државата се чека околу еден час. На останатите гранични премини од македонската страна, пак, нема подолги задржувања за влез и излез, информираше АМСМ.

Кога станува збор за сообраќајот на патиштата надвор од градските средини, според извештајот, интензитетот е умерен.

Од АМСМ велат дека на државните патишта непречено се одвива сообраќајот и препорачуваат да се почитува сообраќајната сигнализација и внимателно да се вози, особено низ котлините, речните долини и клисури каде има можност од појава на одрони.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Најчести недоразбирања помеѓу мажите и жените

Angela

Анастасија Ражнатовиќ, ќерката на Цеца, пред операциите! (фото)

Angela

Дневен хороскоп: Среќата ќе биде на страната на еден знак

Angela