EXCLUSIVE MK
Македонија НАСЛОВНА

Навала за Грчка: На „Богородица“ за излез се чека околу еден час

На граничниот премин „Богородица“ е зголемена фреквенцијата на возила и за излез од државата се чека околу еден час. На останатите гранични премини од македонската страна, пак, нема подолги задржувања за влез и излез, информираше АМСМ.

Кога станува збор за сообраќајот на патиштата надвор од градските средини, според извештајот, интензитетот е умерен.

Од АМСМ велат дека на државните патишта непречено се одвива сообраќајот и препорачуваат да се почитува сообраќајната сигнализација и внимателно да се вози, особено низ котлините, речните долини и клисури каде има можност од појава на одрони.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

УДАР ПО УДАР… По загубата на внуката, Цеца со грутка во грлото ја откри тажната вистина: „Се случи трагедија“

Angela

ГО ИЗНЕВЕРИЛА СО КРИМИНАЛЕЦ КОЈ ГО БАРА ГЕРМАНСКАТА ПОЛИЦИЈА – Дарко Филиповиќ преку песна од Македонија со провокација до неверната сопруга (ВИДЕО)

Angela

МЕГА ЗГОЛЕМУВАЊЕ НА ЦЕНАТА НА ГОРИВАТА – од полноќ еве колку ќе чини литар

Angela