EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

НАД ПОЛОВИНА МИЛИОН: Цеца не штедела за породувањето на снаата, еве колку платила за раѓањето на Крстан

Богдана Ражнатовиќ, сопругата на Вељко Ражнатовиќ, се породи пред два дена и на свет донесе син кој го крстија Крстан. Цеца Ражнатовиќ наводно платила 616.000 динари за пораѓањето на снаата.

-Таа избрала приватна клиника каде само породувањето чини 450.000 динари. Тоа, сепак, не е целиот трошок, бидејќи за еден ден што Богдана и малиот Крстан го поминаа на интензивна нега, платила уште 38.000 динари, а доколку останат уште четири дена во породилиште, како што планирале, ќе одвои уште 128.000 динари, открива изворот.

Ражнатовиќ ги поканила своите најблиски пријатели во својата вила, а повеќето од нив се фатиле за микрофонот. Меѓу првите се најде кумата Вики Миљковиќ, а потоа Маријана Матеус, Александра Младеновиќ, Јоца Стефановиќ, Марко Џедовиќ, Марко Николиќ, Мирко Шијан, Марина Висковиќ… како и целото семејство Родиќ.

Ражнатовиќ во еден момент се качил на столче, испил многу пиво, па дури и пеел.

-Навистина се опијанив, но од утре повеќе нема да пијам, морам да се подготвам за натпреварот. Пресреќен сум што Богдана роди уште еден син, изјави гордиот татко.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Италија без двајца клучни играчи против Македонија

Angela

Потрошувачите во Централна Европа сè почесто користат безготовинско плаќање

Angela

Затвореникот по кого полудеа жените имал тешко детство, ова се траумите кои морал да ги преживува секој ден

Angela