EXCLUSIVE MK
ЗДРАВЈЕ Медицина НАСЛОВНА

Напиток кој го решава проблемот со мрзливите црева

Мрзливи црева или забавен метаболизам е сѐ поголем проблем за луѓето. Последица на оваа болест е премногу седење и лоша исхрана, а домашна напивка која е направена само од две состојки може да ви помогне да ја решите оваа непријатност.

Го забрзува метаболизмот, а со тоа и го решава проблемот со мрзливите црева, но може да ви помогне и да ги намалите килограмите. Главната состојка на овој пијалок се сливите.

Потребни состојки:

  • 1 l вода
  • 100 gr сливи

Подготовка:

Земете еден херметички сад и ставете сливи, па прелијте го со вода, затворете го садот и оставете го да отстои околу седум дена на ладно, односно во фрижидер. По тој период земете газа и процедете ја смесата, а потоа можете да почнете да го консумирате напитокот.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

2 комбинации со мед кои го олеснуваат дишењето

Angela

Дали знаете за што служат испакнатините на капаците од чашите на Мекдоналдс?

Angela

Ролинг стоунс со прв албум по смртта на тапанарот Вотс

Angela