EXCLUSIVE MK
ЗДРАВЈЕ Исхрана НАСЛОВНА

Напиток кој прави ЧУДА за организмот, а потребни се само ДВЕ состојки

Овие две состојки сигурно ги имате во кујната

Пред да посегнете по диета која често има краткорочен ефект, размислете за природните начини како да го забрзате метаболизмот, а со тоа и да ги изгубите вишокот килограми. Ваквиот магичен природен напиток ви е на дофат на раката, а се што ви треба е лимон и топла вода.

Ако секое утро пред појадокот цедите лимон во чаша, го измешате со топла вода и го пиете, не само што ќе го поттикнете вашето тело да слабее, туку и ќе го исчистите црниот дроб и телото од насобраните токсини. Топлата вода и лимонот се добитна комбинација за забрзување на метаболизмот и дигестивниот систем, што влијае на здравото слабеење од кое нема да ги изгубите несаканите килограми.

Лимон и топла вода

Овој природен напиток можете да го пиете во текот на денот, но најмногу се препорачува наутро, на празен стомак. Напитокот треба да го пиете голтка по голтка, а половина час подоцна можете да појадувате. Лимонот содржи високи количини на витамин Ц, поради што има неверојатно позитивно влијание на подобрување на имунолошкиот систем. Лимонот исто така промовира прочистување на крвта, а се смета дека помага при разни болести на кардиоваскуларниот систем.

Сепак, топлата вода и лимонот не само што ќе го елиминираат вишокот килограми. Покрај овој напиток, потребно е да се внимава и на исхраната, а за да се подобри ефектот, во текот на денот да се пие што повеќе вода со неколку капки сок од лимон.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Од денеска започна пријавување за вакцинација од сезонски грип

Angela

Овој шејк треба да го пиете СЕКОЕ УТРО: Жените се колнат во неговите способности да го стопи целулитот!

Angela

Зошто е важно секојдневно да консумираме витамин Б12?

Angela