EXCLUSIVE MK
ЗДРАВЈЕ Исхрана

Напиток кој ќе ви го реши проблемот со целулитот

Грејпфрутот е чудесно овошје кое помага во борбата против целулитот бидејќи ја подобрува циркулацијата, спречува наталожување на вода во телото, го забрзува метаболизмот, ги исфрла токсините од организмот и го регулира нивото на шеќер во крвта.

Направете го овој напиток, консумирајте го редовно и победете го целулитот.

Состојки:

-1 голем грејпфрут

-2 портокали

-половина лимон

-парче ѓумбир

Подготовка:

Измијте го овошјето и ѓумбирот, излупете го и ставете го во соковник.

Исцедете го сокот од споменатите намирници и ставете го во фрижидер.

Пијте го наутро на празен стомак, како и помеѓу оброците.

Ако немате соковник, овошјето исцедете го рачно, а ѓумбирот изрендајте го.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Овошјето кое жените над 50 години треба да го воведат во исхраната: Сојузник на убавината и витката става и борец против стареењето

Angela

Најздравото овошје на светот според реномирани научници

Angela

Што не знаеме за третата доза, а би требало да знаеме

Angela