EXCLUSIVE MK
Љубов и интима ЗАБАВА НАСЛОВНА

Направете да копнее по вас, иако долго сте заедно

Сè уште сакате вашата посилна половина да ве сака со сето свое битие, како првиот ден,зарем не? Ние сме тука да ве упатиме како да бидете успешни во тоа. Бидејќи одржувањето на пламенот на љубовта е клучниот фактор што носи среќа во бракот.

Мажите се ловци

Никогаш не треба да го заборавате тоа. Мажите по природа се „ловци“ ,а вие сте „плен“. Напротив, не го замислувајте со пушка во рацете, туку како некој што постојано сака да ја освои својата подобра половина. Дозволете му. Бидете предмет на неговото внимание. Облечете нешто што ве прави да се чувствувате предизвикувачки. Поправете ја малку вашата фризура и нашминкајте се дискретно. Вашиот маж ќе ужива во авантурата да си игра наоколу со својот плен. Ним им треба фокус, па зошто тоа не би биле вие.

Не бидете секогаш достапни

Кога некој или нешто е секогаш на дофат на раката, многу брзо станува здодевно. Зачинете ја врската со мала доза неизвесност. Не барајте од партнерот да ви се јавува на секои пет минути кога ќе ја напушти куќата. Исто така, не го повикувајте веднаш штом ќе се разделите за кратко време. Најдете начин да имате одделни активности за да ја збогатите вашата заедница со нови знаења и теми за кои ќе разговарате.

Избегнувајте ги табу темите кога е сексот во прашање

Никој не вели дека треба да направите нешто во кревет што лично не ви се допаѓа, но водењето љубов е толку широка тема што навистина не треба да се сведува на мисионерска поза. Создадете добра атмосфера, облечете секси провокативна долна облека, високи потпетици и земете неколку интересни играчки и третирајте ја вашата сакана личност со секс што ќе го памети долго време.

Суптилно дадете му до знаење дека не е единствениот маж на светот

Не велиме дека треба да флертувате со други мажи, туку да направите вашата посилна половина да копнее по вас, и иако со години сте биле во врска/брак, треба да му покажете дека вашиот сексипил не е исчезнат. Поразговарајте со некој ваш пријател или со заеднички познаник. Безопасен разговор нема да и наштети на вашата врска, а вашиот сакан јасно ќе види дека другите мажи се исто така заинтересирани за контакт со вас.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

ВИДЕО: Само она има храброст да облече вакви бикини -сите на плажа гледаа во Сораја

Angela

Вредноста на биткоинот го обнови историскиот рекорд

Angela

ВИКЕНДОВ НИ ДОАЃА ГОЛЕМО РАЗОЧАРУВАЊЕ: Денес сончево, утре и задутре не излегувајте од дома без чадор – еве до кога ќе не дружи дождот

Angela