EXCLUSIVE MK
ЗАБАВА Занимливости

НАПРАВЕТЕ ДОМАШЕН ОСВЕЖУВАЧ ЗА ТЕПИСИ! Цела куќа ќе ви мириса прекрасно!

Тепихот впива разни мириси, кои со текот на времето се шират, а не е решение постојано да се мие. Разни купечки освежувачи се полни со хемикалии, што значи дека се многу нездрави.

Природен освежувач за теписи можете сами да направите дома, со помош на зачини кои сигурно ги имате во кујната. Освен што ефикасно ги отстранува непријатните мириси од тепихот, овој освежувач и ќе го исчисти.

Свежина и пријатен мирис ќе се чувствуваат насекаде низ куќата.

Циметот е главната состојка во овој освежувач

Состојки:

– една кафена лажичка цимет

– една лажичка мелено каранфилче

– три лажици сода бикарбона

– една кафена лажичка сушени билки (лаванда или рузмарин)

Подготовка:

Во длабок сад измешајте ги сите состојки и распределете ги по целиот тепих во мали количини. По 20-30 минути исчистете го тепихот со правосмукалка.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Внимавајте момци: Што жените не сакаат да ги слушнат за време на секс

Angela

Денеска се слави српскиот празник Видовден – се вели дека ова е празник кој ги отвора очите, обрнете внимание на ова!

Angela

Метеор со зелен отсјај над Хрватска (видео)

Angela