EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

Настапот им го посвети на убиените деца: Српскиот претставник на Евровизија носеше црни ленти (ВИДЕО)

Синоќа во Ливерпул се одржа првата полуфинална вечер на Евровизија. Имено, трет по ред настапи претставникот на Србија, Лук Блек. Тој се претстави со песна наречена „Само ми се спава“.

Како трет изведувач, Блек го започна настапот лежејќи, а потоа се вклучи во танцовите движења на неколку танчери во скафандери и со маски на нивните лица.

Тој вчерашниот настап го посвети на трагедиите што ја снајдоа Србија. На сцената стави црна лента, а на самиот крај од феноменалниот настап, по кој следеше громогласен настап, имаше емотивна порака.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Овие хороскопски знаци се најдобри шефови

Angela

Изнајмила Ламборџини, па исчезнала – сопственикот нуди награда од 25.000 евра

Angela

ПОВТОРНО ПАДНА ПОД НОЖ – Сандра Африка ги зголеми силиконите по четврти пат, овој пат со гордост објави фотографија од ГОЛИТЕ ГРАДИ

Angela