EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

Натпреварувачката во „Ѕвездите на гранд“ кога се појави на сцената жирито занеми – од нив сокри важна работа, но кога го видоа нејзиниот стомак се им стана јасно (ФОТО)

Маја Јевтиќ, натпреварувачката во музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“, е бремена во шестиот месец, откриваат српските медиуми.

Имено, тоа не ја спречува да продолжи да се натпреварува, а за оваа прекрасна вест апсолутно никој не знаеше освен Марија Шерифовиќ, која е и нејзин ментор.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Maja Jevtić (@majajevticofficial)

-Беше тензично, бидејќи првпат некој да бее на сцената и да биде во блажена состојба, па имаше малку поголема тензија поради реакциите на жирито, но се помина одлично – изјави Маја и откри дали размислувала да се откаже од натпреварот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Maja Jevtić (@majajevticofficial)

– Во ниту еден момент не беше под знак прашалник дали ќе продолжам бидејќи знаев дека терминот ми е на крајот на август. Веднаш сфатив дека имам време за ова натпреварување, се додека не отпаднам – ​​изјави Маја.

Таа одлично ја поднесува бременоста, дури и напорните припреми за натпреварувањето секоја недела не и се тешки.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Maja Jevtić (@majajevticofficial)

-Воопшто не е тешко, имам лесна бременост, се некако ми е достапно, за се можам да најдам енергија и сила, засега е супер, одлично. Немав ни гадење, во некои моменти дури заборавив дека сум бремена – изјавила Маја која не го знае полот на бебето, но мисли дека ќе биде момче.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Фиеста на Ферстапен во Мексико за „плус 19“ пред Хамилтон

Angela

ССМ: Пратениците имаат 30 дена да ја направат неделата неработен ден

Angela

ВИДЕО: Како изгледа најсреќното место во најсреќната земја во светот?

Angela