EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

Нашиот Трајче ја освои балканската публика: Слаткото момче порасна, еве како изгледа денес (ФОТО)

Младиот струмичанец Трајче Георгиев со само 14 години се испроба во првата сезона на музичкото натпреварување „Пинкови ѕвездички“, а потоа ги освои срцата и на публиката и на членовите на жирито поради неговиот величенствен талент за пеење.

Таа сезона не успеа да победи, но тоа не го спречи Трајче да продолжи да пее.

Во меѓувреме и тој дипломирал, а сите се прашуваат како всушност изгледа денес.

Георгиев порасна во прекрасен млад човек, а според сите нешта не се променил многу.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Недвижностите во ЕУ за 11 години поскапеле 34 отсто, само во последната година за 7,3 отсто

Angela

СЕ ЈАВИ И КАРЛЕУША ПО ТРАГЕДИЈАТА ВО БЕЛГРАД: „Ова е предупредување за сите нас“ (ФОТО)

Angela

(ФОТО) „10 е многу посебен број како што си ти!“ – Лука Модриќ во прегратка со својата ќерка

Angela