EXCLUSIVE MK
Македонија НАСЛОВНА

На ГП Табановце за излез се чека околу 30 минути

На граничниот премин Табановце за излез од државата има чекање околу 30 минути. На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Од АМСМ соопштија дека сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.

На ден 20.08.2021 (Петок) на патниот правец А2 Кичево – Охрид, на делницата Пресека – с. Врбјани, поради изведување градежни работи на пат (минирање) сообраќајот ќе биде во прекин помеѓу 11:30 ч. – 14:30 ч. во времетраење од 15 – 20 минути, информира АМСМ.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Медведев го сруши сонот на Ѓоковиќ со триумфот на УС Опен

Angela

Досега се регистрирани 4.155 заразени деца од ковид до 9 години

Angela

Беше евровизиска ѕвезда во минатото, денес организаторите НЕ САКААТ ДА ЧУЈАТ ЗА НЕГО – да го видите на улица нема да го препознаете Дима билан (ФОТО)

Angela