EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

НА КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО ВЕЌЕ НЕ МУ Е ДОРБО – Кејт Мидлтон го прекрши бонтонот кој со векови го почитуваа сите жени (ФОТО)

Вниманието го привлече со еден детаљ – на ноктите имаше црвен лак.

Во неделата, Кејт Мидлтон (Кејт Мидлтон, 41) беше со остатокот од кралското семејство на велигденската миса во капелата Св. Џорџ во Виндзор. Сепак, таа набрзо беше критикувана за еден потег.

Експерт за кралски бонтон

За таа прилика, принцезата од Велс носеше кралско сино палто, кое го усогласи со чанта и капа во иста боја. Носеше и беж чевли и дијамантски обетки. Но, Кејт го привлече вниманието со еден детаљ – имаше црвен лак на ноктите.

Вилијам Хансон (Вилијам Хансон), експерт за кралски бонтон, изјавил дека на жените во кралското семејство им е дозволено да ги фарбаат ноктите со проѕирен лак или во темно розова боја, пренесува „Дејли мејл“.

Најавена бременост?

Обожавателите на социјалните мрежи дебатираат дали таа требало да го направи тоа или не, а некои дури и шепотат дека Кејт е повторно бремена.

– Кога ја објави бременоста со последното дете, тоа го направи носејќи црвен лак – напиша еден корисник на Твитер.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Хрватска има најдебели граѓани во ЕУ, ќе се препишува фитнес на рецепт!

Angela

Карстен Вархолм го освои олимпиското злато на 400 метри со пречки со втор светски рекорд за еден месец

Angela

Синови си истепале родители во Кочани и Берово

Angela