EXCLUSIVE MK
Астрологија НАСЛОВНА

НА НЕБОТО СЕ СЛУЧУВА НЕШТО МАГИЧНО И ЌЕ ТРАЕ ДО 5 ЈУНИ – особено на овие знаци ќе им се исполнат сите замислени желби, еве како ќе влијае и на останатите!

Сега е време да ги остварите вашите желби и да се препуштите на вашите соништа. Многу е важно од кои куќи овој аспект ви претставува триаголник, па токму на тие полиња работете да ги остварите вашите желби.

На небото во моментов има прекрасен аспект на планетата на љубовта, задоволството и креативноста – Венера, која ќе доминира деновиве. Чувствата ќе бидат обоени со убавина, ќе се појават длабоки емоции, а секој што има креативни способности може да се изрази сега. Вистинско време е да ги средите емотивните односи, како во семејството, така и во партнерските и пријателските односи.

Овој период треба да го искористите до 5 јуни, кога Венера ќе се пресели во знакот Лав, за се што ве прави среќни и ви го отвора срцето за духовноста, ентузијазмот и убавината на љубовта. Поминете време на места кои ја „чистат и лекуваат“ вашата душа.

Во одреден момент, поточно на 2 јуни, Месечината од знакот на Шкорпија ќе направи прекрасна тројка со оваа планета и секој треба да го искористи тоа . Најмногу придобивки ќе имаат родените во водни и земјени знаци и подзнаци, што не значи дека и другите нема да уживаат во тоа.

Сега е време да ги остварите вашите желби и да се препуштите на вашите соништа. Многу е важно од кои куќи овој аспект ви претставува триаголник, па токму на тие полиња работите да ги остварите вашите желби.

Рак

Венера е во вашиот знак. Искористете ги сите поволности и уживајте.

Шкорпија

Ќе бидете поддржани од Месечината на 2 јуни. Уживајте и пуштете се од се што ви тежело.

Риба

Нептун во вашиот знак испраќа позитивни вибрации. Опуштете се во прекрасните прошетки покрај водата, ќе ве осветли ѕвездата на среќата.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Дневен хороскоп: Планетарните околности се на ваша страна

Angela

Три хороскопски знаци кои не знаат како да бидат сингл

Angela

ГО ДРЖАТ ОД ДВЕТЕ СТРАНИ ЗА РАМЕНАТА ДА НЕ СЕ СРУШИ НА ЗЕМЈА – познатиот пејач го погреба синот, познатите колеги се давеа во солзи! (ФОТО)

Angela