EXCLUSIVE MK
Астрологија ЗАБАВА

На овој начин секогаш ќе имате пари во паричникот: Овие 3 работи ви се неопходни за благосостојба!

Многу е веројатно дека овие стари народни верувања на многумина им звучат лудо, но вистината е дека сето тоа навистина на некој начин функционира, бидејќи „каде што има чад – има и оган“, велат постарите.

Слушајте ги овие совети и гледајте како ви доаѓаат парите од сите страни.

Сè што е потребно за финансиска благосостојба е:

  • метални монети
  • сол
  • паричник во сребрена боја.

Првото нешто што треба да направите е да ставите неколку метални монети во посебен сад со кој претходно сте полиле. Се верува дека колку повеќе сол, толку повеќе пари ќе пристигнат во куќата. Оставете ги металните монети да отстојат преку ноќ, а потоа ставете ги во сребрен паричник и носете ги еден месец, а потоа правете го ритуалот на ист начин, но секој пат додавајте по некоја паричка.

На овој начин вашето богатство постепено ќе се зголемува и приходите ќе доаѓаат од разни неочекувани страни.

За да не предизвикувате сиромаштија дома, важно е целата храна да ја користите на вистински начин. Корите за леб никогаш не треба да се фрлаат. Ако немате миленичиња, извадете ги пред себе бидејќи сигурно ќе има некој скитник кој со задоволство ќе ги јаде.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Три секс пози со кои најлесно се забременува

Angela

РАЧНИ ТЕХНИКИ ЗА ЕКСПЛОЗИВЕН ОРГАЗАМ: Не секогаш ви е потребна „техничка поддршка“

Angela

Како ќе каже мама: Зошто Балканците си ги споредуваат сопругите со „ненадминливата“ мајка?

Angela