EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

НА ОВОЈ ПРАЗНИК МУ НАПРАВИЛЕ ТАЈНА КРШТЕВКА – сите детали од прославата за малиот Крстан, Цеца особено ќе ви падне во очите поради овој детаљ (ФОТО)

Боксерот Вељко Ражнатовиќ и неговата сопруга Богдана Ражнатовиќ тајно го крстиле синот Крстан на православниот празник Спасовден.

Имено дури една недела откако тајно го крстија синот се појави видео снимка од церемонијата, а деталите следуваат во 35-тата епизода од документарно играното шоу „Цеца шоу“.

Прославата семејството ја направи во еден познат ресторан во Белград во најтесниот круг на пријателите и роднините.

Анастасија за жал не присуствуваше бидејќи е во Севиља, но со најблиските се слушнала преку видео повик, што и се гледа од кадрите од новата епизода од шоуто.

Инаку она што сите го забележаа од видеото е дека внукот го изнесува од домот Цеца, а истото го прави и при влез и излез од црквата, што значи дека ја следат традицијата оддавајќи и почит на свекрвата.

Крстан се роди минатиот месец на исти ден како и неговиот дедо, Жељко Ражнатовиќ Аркан.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

(ФОТО) Која е впечатливата убава русокоса жена која му го предаде мечот на кралот Чарлс: Неочекувана ѕвезда на крунисувањето

Angela

Дневен хороскоп (23 август) понеделник

Angela

Не земај го телефонот со тебе додека си во тоалет!

Angela