EXCLUSIVE MK
ЗАБАВА Светот на познатите Шоу биз

На Сергеј Трифуновиќ му е забранет влез во Хрватска и сите земји од ЕУ

Сергеј Трифуновиќ е уапсен на 8-ми септември во Сплит, како што пренесуваат тамошните медиуми, поради тоа што чувал куче без надзор и навредувал полицајци.

На официјалната веб-страница на полициска управа е објавено соопштение во врска со српскиот актер Сергеј Трифуновиќ, во кое тие наведуваат дека му е забранет влез во нивната земја, сите земји од ЕУ и три земји од ЕФТА – Исланд, Лихтенштајн и Норвешка една година.

Исто така, тврдат дека мажот со своето однесување на подрачјето на Сплит сторил пет прекршоци.

„По повикот на граѓаните и побараната интервенција  поради извршување на прекршокот од член 30 од Законот за прекршоци против јавниот ред и мир, човекот без никаква провокација ги навредувал полицајците на начин кој не е погоден за јавно објавување“.

Полицајците излегле на терен на повик на граѓани, а Сергеј, наводно, бил агресивен кон полицајците со зборовите:

„Што ме е*ете?! Однесете ме во станица и е*ете ме таму!“.

Откако беше ослободен и казнет, ​​актерот се огласи на својот Инстаграм.

– ДОБРО. Ајде да одиме вака. Малтретирањето што го доживеав денес може да се спореди со историски слики во кои полициските сили парадираат низ градот со некакви свински глави во кошули со јака и безбедносни беџови на Пит бул, малтретирајќи ги локалното население и сопствениците на кафулиња кои ја “лижат“ градската власт. Вознемирувањето што го преживеав денес, никогаш никаде не го доживеав. Да го парафразирам Оливер Драгојевиќ – Никогаш повеќе нема да дојдам во Сплит, напиша Сергеј.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Дневен хороскоп: Овој знак го очекува напредување на работното место

Angela

Кој е највалканиот дел од телото?

Angela

ТРАГЕДИЈА: Славниот глумец загина во сообраќајка

Angela