EXCLUSIVE MK
Автомобили НАСЛОВНА ТЕХНОЛОГИЈА

На 29 ноември доаѓа новиот X8 модел на BMW, заедно со „М“ верзијата на хибриден погон

BMW ги потврди гласините дека подготвува ривал за Porsche Cayenne Turbo S E-Hybrid со својата најава дека новото хибридно возило со висока моќност ќе биде прикажано пред медиумите на Саемот за автомобили во Лос Анџелес на 16 ноември, пред неговата официјална јавност. проекција на 29 ноември.

Баварската компанија наскоро ќе ја круниса својата гама на водечки теренци во форма на моделот X8, кој ќе добие и верзија М со хибриден погон, со што ќе стане најмоќниот сериски автомобил што некогаш го има произведено компанијата од Минхен.

BMW X8 би требало да биде поспортска и поагресивна верзија на X7, а продажбата се очекува да започне следната година.

Иако претходно се мислеше дека X8 ќе добие силуета на купе како што е случајот со X4 и X6, првите шпионски фотографии откриваат дека ќе ја задржи својата квадратна форма, но со малку пониска линија на покривот од X7.

Ова нè води до фактот дека X8 ќе има и три реда седишта, иако BMW сè уште не се изјаснил за ова прашање.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

ДЕВОЈКИТЕ ПОЛУДУВААТ ОТКАКО ОСЛАБЕ 50 КИЛОГРАМИ – синот на Лепа Брена си го смени изгледот од корен, но не застанува тука! (ФОТО)

Angela

Focus Features и Universal Pictures ќе го дистрибуираат филмот „Домаќинство за почетници“ на Горан Столевски

Angela

Утре е Света Петка- штити од разни несреќи, но и од многу болести

Angela