EXCLUSIVE MK
Астрологија

Негативна енергија: На два хороскопски знаци следната недела ќе им донесе големи неволји

Астролозите направија прогноза за неделата од 10 до 16 април. Ѕвездите ги предупредија претставниците на двата знака на Зодијакот дека нешто многу непријатно може да им се случи.

Кои се на листата, прочитајте во продолжение.

Девица

Девиците треба да внимаваат на транспортот. Постои ризик да бидете вклучени во некаква сообраќајна незгода – некој може да удри во автомобилот, или вие да си го уништите возилото. Ѕвездите велат дека дури и додека возите велосипед или скутер, може да дојде до непријатен инцидент и предупредуваат да бидете внимателни.

За да избегнат несакани инциденти, астролозите ги советуваат Девиците да ги ограничат сите активности во текот на следната недела. Ова особено важи за оние кои планирале одмор или екстремна викенд забава.

Јарец

Јарците можат да западнат во проблеми поврзани со комуникацијата со луѓето. На пример, може да имаат сериозна кавга со колегите или со шефот, поради што ќе ризикуваат да добијат отказ.

Можни се и конфликти со членовите на семејството, кои дефинитивно ќе прераснат во долги кавги и „бојкоти“. Причината за тоа нема да бидат личните особини на личноста, туку емотивните бранови кои нагласено ќе ги почувствуваат од 10 до 16 април.

Астролозите советуваат да се обидете да се однесувате што е можно подискретно и да избегнувате конфликти. Строго избегнувајте вербални расправии со непознати на улица.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Дневен хороскоп за вторник, 22-ри август 2023-та

Angela

Неделен хороскоп – еден знак ги меша работата и приватниот живот, а овој знак особено да внимава на кого му верува!

Angela

Што носи крајот на 2021 година за хороскопските знаци?

Angela