EXCLUSIVE MK
Астрологија НАСЛОВНА

Неделен хороскоп – еден знак ги меша работата и приватниот живот, а овој знак особено да внимава на кого му верува!

Дознајте што предвидува вашиот неделен хороскоп за оваа недела на работното место, во љубовта и дали ќе се сложувате со семејството.

Овен

Работа: Поволен период за активирање на работно место. Планетарните аспекти ветуваат добар исход доколку во средината на неделата направите чекор надвор од вашата моментална рутина. Тоа може да биде почеток на нешто што ќе функционира на необичен начин. Сепак, би било добро да бидете внимателни, особено ако ракувате со документи и хартии. Можни се грешки и превиди.

Љубов: Без разлика дали сте во врска или не, деновиве ви приоѓаат луѓе кои некако не ви одговараат. Без разлика дали се работи за разлика во години или брачен статус, постои голема пречка што не ја поминувате. Доколку би го прифатиле додворувањето, сметајте на тоа дека романсата нема да заживее.

Здравје: Пазете се од настинки.

Бик 

Работа: Моментално сте на пресвртница. Треба да носите важни одлуки, но ниту едно од решенијата не ви се допаѓа. Ви се нуди партнерство кое нема никакви ветувачки карактеристики, но ви е неодоливо привлечно. Освен тоа, може да дојде до превирања во вашата работна средина во која ќе преземете лидерска позиција која не ви се допаѓа.

Љубов: Уживате да ја планирате иднината со денови, но изгледа заборавате дека таквите планови се нереални додека другата страна не се вклучи. Како што одминува неделата, така расте тензијата меѓу вас и вашиот партнер. Избегнувајте дискусии бидејќи груби зборови може да паднат од двете страни.

Здравје: Болка во грбот.

Близнаци

Работа: Почнавте многу работи, неколку помали проекти кои многу ви се допаѓаат, секој сам за себе. Постојат сите шанси да сте ја потрошиле креативната енергија, па ви треба сериозна пауза. Не се откажувајте, се што сте направиле досега ќе ви се исплати во наредниот период. Во секој бизнис има подеми и падови, а исто така е и вашиот.

Љубов: Имате чувство дека не можете да дојдете до саканата личност. Без разлика дали сте во врска или не, деновиве се чини дека ова поле ви е во мирување. Ако ви се чини дека ова е мирот пред бура, во право сте. Најдобар совет за вас е да заштедите енергија и да чекате поволни денови.

Здравје: Алергии.

Рак 

Работа: Нема шанси да дојде решение од кое многу зависи од вас. Некои луѓе веројатно ја поттикнаа вашата лажна надеж. Наоружајте се со трпение и некако издржете го овој период бидејќи наскоро доаѓаат промени а со тоа и решение на ситуацијата која ве мачи веќе некое време. Не се замарајте со дилемата што ќе се случи понатаму, бидејќи сега не ја гледате разрешницата на сѐ.

Љубов: Романтичното расположение се крева. Саканата личност очекува да им обрнете внимание и да му го дадете слободното време. За целосно исполнување на вашата улога, неопходно е да ја напуштите куќата на неколку дена. Периодот е поволен за краткотрајно патување и одмор.

Здравје: Несоница.

Лав

Работа: Ги мешате работата и приватниот живот, па овие денови може дополнително да ја искомплицира ситуацијата која веќе некое време е напната. Има и добра страна од овие планетарни аспекти, што е голем потенцијал што ќе го искористите ако се фатите за работа и молчите за сите случајни провокации. Добивате заштита од луѓе со кои порано сте работеле.

Љубов: Овде навистина не ви цветаат рози, бидејќи во врската со вашата сакана личност веќе некое време постои дистанца. Немате време да се посветите на тој проблем, изгледа имате уште работа. Планетарниот распоред на небото укажува на потенцијална ескалација на незадоволството на партнерот.

Здравје: Болка во синусите.

Девица 

Работа: Сè што правите овие денови станува претерано заморно. Притиснати сте од сите страни, не сте сигурни кога е вистинскиот момент кога треба да застанете, да повлечете линија и да им кажете на сите дека доста е. Со сето ова се чувствувате изневерени бидејќи и недостасува поддршката на која сметавте. Бидете трпеливи и пред се внимателни за да го поминете овој период што побезболно.

Љубов: Долго го одложувате решавањето на некои проблеми, па насобраното незадоволство сериозно ве мачи. Што и да се обидете, нема одговор од вашата сакана личност. Оние кои се сингл треба да го задржат тој статус, во спротивно секој почеток на љубовна врска би бил неповолен.

Здравје: Проблеми со стомакот.

Вага

Работа: Добро се чувствувате, па со таа вибрација привлекувате луѓе од сличен профил. Напливот на енергија иницира раѓање на нови идеи или иницирање проекти во кои вие би играле важна улога. Поддршката на претпоставените ветува позитивен исход од сѐ што ќе започнете деновиве. Сепак, важно е да останете со двете нозе на земја за да не ве однесе предалеку напливот на оптимизам.

Љубов: Поддршката од саканата личност е од непроценлива важност за вас, особено овие денови кога сте во ситуација да донесете одлука која можеби е од витално значење. Не заборавајте дека вие не сте центарот на светот. Енергијата на партнерот е во опаѓање, наскоро и вие ќе бидете важна потпора за него.

Здравје: Пазете се од инфекции.

Шкорпија 

Работа: Ве мачи големо разочарување. Сфаќате дека сте изложени на сурова манипулација, особено од соработници на кои сте им верувале. Ве фаќа паника без причина, ве штитат луѓе кои се на самиот врв. Сфатете ги другите тешкотии како лекција што ве учи како да го одделите важното од неважното и да ги распоредите вашите приоритети, кои се единствените кои се важни.

Љубов: Зрачите со нестабилно расположение кај партнерот. Притисокот под кој се наоѓате не е предизвикан од неговото однесување, затоа внимавајте да не направите штета која подоцна би била тешко да се поправи. Крајот на неделата може да биде исклучително напнат, избегнувајте сериозни разговори и расправии.

Здравје: Проблеми со кожата.

Стрелец 

Работа: Има значителни промени во врска со вашиот бизнис. Пред да може целосно да се реализира, неопходно е да се совладаат некои нови вештини. Состојбата што ви е претставена буди вознемиреност кај вас и ја зголемува нервозата што тешко ја контролирате. Пред да донесете избрзани одлуки, размислете добро што ќе изгубите ако се побуните.

Љубов: Потребна ви е мала пауза за да ја поминете во друштво на саканата личност или семејството. Се чини дека не ја добивате потребната поддршка од партнерот. Ако ја намалите преосетливоста на минимум, ќе сфатите дека не сте сами и дека она што го добивате од најблиските е сосема доволно за вашите моментални потреби.

Здравје: Проблеми со видот.

Јарец

Работа: Во овој период, може да потпишете договор или да постигнете цврст договор за нова деловна соработка. Ако сте на таа позиција, внимавајте, лицето кое ја застапува власта или работодавачот може да превиди некои детали и подоцна да ги прескокне во реализацијата на целиот проект. Внимателно бирајте ги зборовите, можни се недоразбирања.

Љубов: Невообичаено ве привлекува личноста што ја среќавате во вашата работна средина. Доколку одлучите да одите на таен состанок овие денови, подгответе се за непријатни изненадувања. Затоа, пазете се од скандали бидејќи колку и да сте внимателни, вашата тајна може да се открие на непријатен начин.

Здравје: Контролирајте го крвниот притисок.

Водолија

Работа: Ова е сегментот од вашиот живот кој деновиве не цвета. Ова не е изненадувачки бидејќи некоја тешка енергија се „акумулира“ веќе некое време и вие ја чувствувате. Крајот на неделата носи сериозен стрес, а доколку не внимавате можни се посериозни компликации. Овој аспект може да укаже и на одлуки кои ќе отворат нов деловен пат во иднина.

Љубов: Што и да правите и за што и да се залагате, овие денови, вие сте на обвинителна клупа. Со оглед на тоа, заради превенција, обезбедете ги сите полиња каде што нешто сте сокриле бидејќи има големи шанси да бидете откриени. Внимавајте кому верувате, некој од вашите пријатели може ненамерно да ве изневери.

Здравје: Пазете се од повреди.

Риби

Работа: Се чувствувате добро, расположението се зголемува. Парите ги трошите на мали задоволства, иако попаметно би било тоа да го одложите, барем до крајот на неделата кога ситуацијата значително ќе се промени. Ако често сте на тркала, бидете внимателни, особено за време на викендот. Постои и ризик од физичка повреда, затоа внимавајте во таа смисла, особено на јавно место.

Љубов: Можеби не ви е сè темно, но се чини дека не сте спремни да направите ништо и да го поставите вашиот љубовен живот онака како што најмногу ви одговара. Не губете го трпението. Свесни сте дека сè е минливо, вклучително и оваа фаза од животот. Сè ќе се среди кога саканата личност ќе започне сериозен разговор.

Здравје: Вртоглавица.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Хороскопски знаци повеќе уживаат кога се слободни отколку во врска

Angela

Овие намирници се ЗАБРАНЕТИ за лицата кои имаат проблеми со срце и висок притисок

Angela

Научен симпозиум „150 години од раѓањето на Гоце Делчев“

Angela