EXCLUSIVE MK
Астрологија НАСЛОВНА

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП – на овој знак душата ќе му дојде на место, а еве што ги очекува родените во месец април

Дознајте што открива неделниот хороскоп за вашиот знак од 3 до 9 април 2023 година!

ОВЕН – Вашиот социјален круг значително ќе се прошири. Обидете се да избегнете важни одлуки кои не можат да се повторат. За време на викендите важно е да бидете блиски со оној што навистина го сакате. Обидете се да управувате со вашето време онака како што би сакале, а не како што очекуваат вашите најблиски.

БИК – Моменталната ситуација ќе помогне да се расчистат недоразбирањата и да се зајакне вашиот авторитет. Прифатете ги добиените предлози и искористете ги во ваша корист. Нека вашата тајна стане јавна, што ќе доведе до напнатост во односите со колегите, но лесно можете да ја решите оваа тешкотија. Подобро е да ги извршувате потребните домашни работи за време на викендите.

БЛИЗНАЦИ – Вашите идеи се успешно реализирани. Вашите интереси може да се судрат со интересите на другите, но мирот ќе биде вратен. За време на викендите душата ќе ви ја стопли грижата на саканата личност, како и средбите со пријателите кои позитивно ќе влијаат на вашето расположение.

РАК – Бидете особено внимателни на сопственото здравје. Обидете се да ги завршите насобраните случаи, размислете што можете да направите однапред. Не треба да зборувате за вашата страст. За време на викендите комуникацијата ќе биде побогата од вообичаено.

ЛАВ – Можеби ќе ве збунат и вознемируваат проблеми на професионално поле. Ќе мора да преземете драстични мерки, вклучувајќи ги и оние кои не ги сакате премногу. Изборот што треба да го направите може да ја промени вашата идна судбина. Слушајте ги вашите најблиски и не пропуштајте важни информации.

ДЕВИЦА – Мора да научите да живеете во мир со себе и со оние околу вас. Вашата енергија и притисок ќе имаат големо влијание врз внатрешниот круг. Желбата да се истакнете и да го постигнете она што го сакате ќе ве доведе до посакуваната цел. За време на викендот можете да го преуредите и организирате вашиот дом. Благодарение на малите промени, ќе стане уште поудобно и попривлечно.

ВАГА – Поволен период за извршување на храбри потфати, додека ќе треба веднаш да одговорите на ситуацијата што брзо се менува. Пријателите со задоволство ќе ви помогнат, можете да сметате на нивните совети, време, па дури и на нивните финансии. Многу работи ќе зависат од вашата иницијатива за време на викендот. На овој ден непречено и успешно ќе почнат да се развиваат претходно невозможни проекти.

СКОРПИЈА – Нема понамерна личност на светот од вас. Можете да се справите со речиси сè ако имате барем минимална идеја за тоа како да го направите тоа. За време на викендите ќе бидете склони кон раздразливост.

СТРЕЛЕЦ – Постигнувањата на работа ќе бидат вистински предизвик, па затоа треба да го разберете вашиот успех и да сфатите како да го повторите за да ја разработите вашата техника. Секој конфликт може да се надмине доколку креативно пристапите кон барањето решение.

ЈАРЕЦ – Ќе ви треба трпение и објективност во сопствените постапки. Треба да им ја докажувате на другите вашата неопходност, но не треба да покажувате гордост. Во некои ситуации, навредливите тактики придонесуваат за успех, само не претерувајте.

ВОДОЛИЈА – Ќе мора да стекнете мудрост и трпение за да ги надминете тешкотиите што ви се појавуваат. Дојде време да ги исполните старите ветувања, обидете се да го сторите тоа за да не ги навредите ненамерно вашите најблиски. Не заборавајте на насобраните домашни работи и проблеми, тие го чекаат вашето решение.

РИБИ – Се ќе испадне „совршено“, но внимавајте, не правете се непромислено. Може да добиете тешка работа, а можно е и задачите постојано да се менуваат. За време на викендите, потрудете се да го завршите она што сте го започнале, на тој начин ќе бидете повеќе олеснети.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Нема да поверувате како изгледа мајката на Војаж – таа во патики и со гол стомак го прослави роденденот, синот како изненадување го викнал овој пејач (ФОТО)

Angela

ФОТО: Меган си тера свој живот, место на крунисување кај Чарлс на планина со друштво

Angela

Велосипедистите во Германија добија мост со подно греење

Angela