EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

НЕКА БЛЕСКА: Џеф Безос ја вери девојката со прстен вреден 2,5 милиони (ФОТО)

Мултимилијардерот Џеф Безос (59), основачот на Амазон и еден од најбогатите луѓе во светот, долго време е во љубовна врска со новинарката Лорен Санчез (53), со која неодамна беше во Италија.

Фотографиите на кои тие пловат со неговата јахта вредна 500 милиони долари ги обиколија сите светски медиуми, а огромно внимание привлече бујната Лорен која позираше во танга бикини. Сега повторно се најде во центарот на вниманието, но овој пат поради прстенот кој блескаше на раката.

Џеф Безос ја сврши својата избраничка со дијамантски прстен од 2,5 милиони долари токму на неговата јахта, а папараците сега успеаја да го сликаат одблиску.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Рецепт: Пудинг од јапонски јаболки

Angela

Сонот може да ви предизвика срцев и мозочен удар: Како да го спречите?

Angela

ТРАГЕДИЈА: Поранешна светска шампионка починала за време на породување! (ФОТО)

Angela