EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

НЕМА НЕКОЈ КОЈ НЕ СЕ СЕЌАВА: Сите ја обожуваа Руслана, а денес годините си го направија своето – нема да поверувате колку има! (ФОТО)

Украинската пејачка Руслана се прослави во 2004-та година кога победи на Евровизија со песната „Wild dances“.

Со својот необичен настап и впечатлива облека остави траен белег и долги години подоцна, па речиси нема некој кој не ја памети до ден денес.

Таа ја однесе победата во 2004 година и од тогаш стана вистинска ѕвезда во Украина и Европа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ruslana (@ruslana.lyzhychko)

Руслана потоа ја продолжила музичката кариера која трае до ден денес, а нејзината песна се уште се слуша насекаде низ Европа.

Таа денес изгледа потполно поразлично од порано, секако годините си го направиле своето со оглед дека таа кога победи имаше 30 години, а денес има 50 години.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ruslana (@ruslana.lyzhychko)

Она што го коментираат фановите на Евровизија е дека е евидентно дека таа направила корекции на лицето со оглед на тоа што е пејачка и јавниот живот го бара тоа од неа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ruslana (@ruslana.lyzhychko)

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

УТРЕ НИ ДОАЃА ПОЛНАТА РОЗОВА МЕСЕЧИНА – секој знак го очекува изненадување, особено еден знак ќе се заљуби токму на овој магичен датум

Angela

Откако се дозна дека Амиџиќ е во врска со новата водителка, старата се повлекува – девојката на Огнен останува, Тијана си заминува! (ФОТО)

Angela

Зимски неволји: Што да направите ако ви замрзне рачната сопирачка?

Angela