EXCLUSIVE MK
ЗДРАВЈЕ НАСЛОВНА Фитнес

Нема подобар: Домашен тренинг за гради (ВИДЕО)

Еве кои вежби треба да ги правите..

Иако припадничките на понежниот пол се опседнати со градите, мажите не се многу далеку од нив. Тие во многубројни анкети имаат признаено дека најмногу внимание посветуваат на градите и дека тие вежби им се омилени. Меѓутоа, зголемувањето и зацврстувањето на градните мусклули може да биде напорен и долготраен процес, па од клучно значење е да правите квалитетни и правилни вежби кои најдобро ќе ја активираат таа група на мускули.

Факт е дека теретаната е најдобриот начин за да ги зајакнете мускулите на вашите гради, многу ќе кажат дека немаат време, пари, а ниту желба да ја посетат теретаната. Затоа одлучивме да ви го покажеме најдобриот домашен тренинг за гради кои ќе ви помогне да го трансформирате вашето тело.

Крис Хериа е спортист и фитнес тренер кој ќе ви покаже како тој ги прави најважните вежби за градните мускули и колку тие му помагаат во неговата телесна трансформација. Овие вежби се сјајни, бидејќи можете да ги правите во вашиот дом, а исто така нема да имате потреба од никаква дополнителна опрема и се што ви е потребно е вашата телесна тежина.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Убава е како слика, но попусто: Таткото не е веќе селектор, па ѕвездата на Барселона ја откачи атрактивната девојка (ФОТО)

Angela

ВЕЧЕРВА ПОГЛЕДНЕТЕ КОН НЕБОТО – првата среда по Велигден има посебна моќ, еве што треба да направите кога ќе се смрачи

Angela

Лукијан е дома: Таско и сопругата во стајлинг со иста боја го земаа синот од болница (ФОТО)

Angela