EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

НЕРАЗДЕЛНИ ДРУГАРСКИ СЕ ОД 12 ГОДИШНА ВОЗРАСТ – оваа позната актерка ќе и биде кума на Анастасија Ражнатовиќ на свадбата (ФОТО)

Младата пејачка Анастасија Ражнатовиќ го очекува своето прво дете заедно со фудбалерот Немања Гудељ.

Како што претходно најавија, тие чекаат девојче, а младата пејачка би требало да се породи во средината на септември.

Венчавката засега не е на повидок, а очигледно за таа се чека подобра прилика за двете семејства.

Сепак во една прилика ќерката на Цеца открила која ќе и биде кума.

Станува збор за актерката Тара Мулутиновиќ.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tara Milutinovic (@tara__milutinovic)

-Таа ми е најдобра пријателка, утре ден ќе ми биде и кума на венчавката. За неа ништо не ми е тешко да направам. Се знаеме и дружиме од мои 12 години, откри еднаш Анастасија.

И актерката во една прилика открила дека Анастасија си го ставила целиот свој живот на пауза две недели кога дозна дека Тара е заразена со коронавирус за да биде до неа и да и помогне за се што и требало.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tara Milutinovic (@tara__milutinovic)

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Познавачите предвидуваат: Паметните телефони ќе исчезнат за 10 години

Angela

Првиот македонски селектор Андон Дончевски „упадна“ на тренинг на А репрезентацијата

Angela

Еве како изгледа Наташа Шавија по претепувањето: На Стефан му пречел длабокиот шлиц – старлетата откри низ што поминала (ФОТО)

Angela