EXCLUSIVE MK
ВЕСТИ Македонија НАСЛОВНА СПОРТ Фудбал

Неуромедика поддржувач на македонскиот фудбал во Порто: Одиме на СП (фото + видео)

Македонската А репрезентација денеска од 20.45 часот ќе го игра финалето од баражот против Португалија за пласман на Светското првенство во Катар 2022. Болница Неуромедика како и секогаш е верен поддржувач на македонскиот спорт. Менаџерскиот тим на Болницата Неуромедика е во Порто, во боите на Македонија, со максимална поддршка за македонската репрезентација.

Еxclusive.mk ви ја пренесува атмосферата од Порто, местото каде нашите најдобри фудбалери на стадионот „Драгао“ ќе се обидат да направат уште едно големо изненадување и за првпат во својата историја обезбедат учество на Мундијал.

Португалците се фаворити, ќе играат пред 50.000 навивачи, но и воедно ја почитуваат Македонија која според нив со причина е во финалето.

Португалија на стадионот „Драгао“ од вкупно 12 натпревари има учинок од осум победи, три нерешени и еден пораз.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

ЗАВИСНИ СТЕ ОД КАФЕТО? Во овие моменти никако не смеете да го пиете!

Angela

Бугарски обвинители во Скопје треба да ги преземат ДНК-примероците

Angela

Зошто е добро да гледате порно заедно како пар?

Angela