EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

НЕЈЗИНИОТ ТАТКО Е ТРЕНЕР НА ПОЗНАТ СКОПСКИ ФУДБАЛСКИ КЛУБ – никогаш нема да претпоставите чија ќерка е Тара Симов, голманот ќе стане дедо следната недела!

Тара Симов за помалку од недела дека ќе стане мајка, а покрај избраникот нејзина најголема поддршка во животот и е и нејзиниот татко.

Малкумина знаат дека нејзиниот татко е многу познат и во Србија и во Македонија каде во моментов живее и е тренер на Македонија Ѓорче Петров.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Goran Simov (@goransimov)

Станува збор за голманот Горан Симов кој кариерата ја започна во 1995-та година играјќи во Ниш, Белград и во нашата Македонија.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tara Simov (@tarasimov)

Тара во една прилика открила дека на нејзината мајка бракот со Горан и бил втор и покрај тоа што се развеле таа го задржала неговото презиме.

На сите исто така им е познато дека Тара имала турбулентен живот во минатото раскажувајќи го во реалното шоу „Задруга“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Goran Simov (@goransimov)

-Знам дека е силна и паметна, од мене никогаш немала никакви кочници, а така и ќе остане во иднина. Никој не е совршен па и таа, се она што ми пречи секако ќе и го кажам на неа, не јавно. Мене ми е најважно таа да е жива и здрава, изјавил во една прилика Горан.

Тој тогаш открил и дека не гледал „Задруга“ додека ќерка му била таму и се што дознавал било од нејзините фанови и пријатели.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Goran Simov (@goransimov)

Инаку на Тара закажан и е царски рез на 3 јули кога на свет ќе го донесе своето прво дете.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tara Simov (@tarasimov)

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Настапот им го посвети на убиените деца: Српскиот претставник на Евровизија носеше црни ленти (ВИДЕО)

Angela

Уште 25-мина Македонци евакуирани од Кабул

Angela

„Боже, спаси нè од гнев и горчина“: По погребот на нивната ќерка родителите се обратија со потресни зборови – болката е неиздржлива

Angela