EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

НЕЈЗИНИТЕ ГРАДИ И НОЗЕ НА МЕГДАН – водителката на Евровизија покажа со што ја „надарила“ мајката природа, оваа креација едвај и го собра деколтето (ФОТО)

Во четвртокот се одржа втората полуфинална вечер за песна на Евровизија, а свечената вечер ја отворија водителките кои ја водеа и првата вечер – украинската пејачка Јулија Санина, актерката Хана Вадингем и пејачката Алиша Диксон.

Домаќинките на вечерта и овојпат заблескаа со своите стајлинзи, но вниманието дефинитивно го украде Хана, која гледачите можат да ја видат во бројни ТВ серии и филмови како „Ted Lasso“, „Les Miserables“, „Hocus Pocus 2“, „Sex Education“ и многу други.

Облечена во жолт, припиен фустан кој ги откривал нејзините гради и нозе, Хана изгледала како некој да го нацртал фустанот на неа. Креацијата била во облик на корсет, кој ја следел линијата на нејзиното тело, а позади имал долг шлеп до подот.

Вадингем го надополнила изгледот со жолти високи потпетици и нежен накит, а косата ѝ била собрана во низок реп.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Дневен хороскоп за петок (08.10.2021)

Angela

Ештон Качер и Мила Кунис го навлекоа гневот со поддршката за Мастерсон

Angela

ВИДЕО: Потегот на Абрахам се прераскажува, Мурињо задоволно се смешка

Angela