EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

Никогаш нема да поверувате дека таа и е сестра – оваа жена е повлечена од јавниот живот, а и е сестра на Јелена Розга (ФОТО)

Јулија Розга Чук (46), сестра на пејачката Јелена Розга (45), ретко се појавува во јавноста и повеќе сака да живее мирен семеен живот. Оваа недела таа била забележана на презентацијата на новата парфемска креација на брендот „Топ“ во Сплит.

Многумина коментираа дека пејачката и нејзината русокоса сестра изгледаат неверојатно слично, а во едно неодамнешно интервју Јелена зборувала за врската со нејзината сестра и истакнала дека тие две живеат сосема различни животи.

„Јулија е мајка, прекрасна мама, таа отсекогаш била тип што станувала во осум наутро. Јас сум голема спанка, а таа е сосема друг тип. Таа се одлучи за помирен начин на живот. Мојата внука е моја пријателка со која разговарам секој ден, зборуваме многу за се, немаме тајни“, изјавила тогаш Јелена за Јулија, која е мајка на синот Ноа и ќерката Леа, додавајќи дека таа и нејзината сестра имаат сосема различни вкусови за мажи.

Јулија на настанот се појавила во едноставна комбинација, црн фустан и црна јакна, а лицето го сокрила со големи очила за сонце.

„Долго време ние се тепавме, до 17 години. Се сеќавам, веќе пеев во Магазин ние сеуште се каравме, нешто за облеката, нормално, сестра ми беше покриена со модринки, а мене ми фалеше половина од косата“, се присетила Јелена во една прилика за ИН Магазин.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Зошто не треба да се фрла кората од портокал?

Angela

Анастасија Ражнатовиќ го менува животот од корен: Шпанија повеќе не е опцијa за живеење, оваа одлука ќе им го промени животот

Angela

Трите најљубоморни хороскопски знаци

Angela