EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

Никол Шерцингер ги заборави Хамилтон и Димитров: Ќе се мажи за поранешниот рагбист Еванс (ФОТО)

Свадбени ѕвона за Никол Шерцингер, пејачката на Пусикет Долс. Уметницата преку социјалните мрежи го сподели предлогот за брак од нејзиниот партнер, поранешниот рагбист Том Еванс.

По Формула 1 возачот (Луис Хамилтон) и тенисерот (Григор Димитров), Шернцингер започна љубовна врска со поранешниот рагбист која за среќа – има среќен крај.

Запросувањето е идилично. Том Еванс ја однесе својата партнерка Никол Шерцингер на брегот на океанот и како во класичен романтичен филм, клекна и го извади прстенот за да го стави на прстот на својата девојка и идна сопруга.

45 годишната убавица веќе почнува да размислува за свадбената церемонија која, не се сомневаме, ќе биде блескава и спектакуларна.

Фотографиите од запросувањето завршија на социјалните мрежи и како што е очигледно, двајцата не биле сами на овој свечен настан, туку имале некој кој може да го овековечи моментот. „Реков да“, напиша пејачката, „Моето засекогаш“.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Топ-листа на 25 најубави градови во светот

Angela

Бугарски обвинители во Скопје треба да ги преземат ДНК-примероците

Angela

ЌЕ СЕ ЗБУНИТЕ ОД ВОЛКУ СПОЕНИ ВИКЕНДИ – месецов ни доаѓаат многу неработни денови, убаво направете си ги плановите!

Angela